0530 266 58 18
Adres : Dalyan Mahallesi Recep Bilginer Caddesi No:108/a Beyşehir/KONYA

Telefon : 0530 266 58 18
Konya Beyşehir Perde Dikimi
Konya Beyşehir Perde Dikimi

Konya Beyşehir Perde Dikimi

 

Evlerinde daha şık ve modern görünüm elde etmek isteyen hanımlar için perdeler vazgeçilmez aksesuarlardır. Mobilyalar ve pencere boyutu ile uyumlu perde bulmak ise hem yorucu hem de masraflı olabilmektedir. Evin her penceresi için ayrı dikilmiş hazır perdeler satın alınabileceği gibi hanımlar kendi perdelerini kendi zevklerine göre tasarlayarak dikebilir.

 

Peki Perde dikimi nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeden önce nasıl bir model istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Perde modeline karar vermek için duvar ve mobilya renklerine dikkat etmek, uyum açısından dikkat önemli bir ayrıntıdır. Modeline karar verdiğiniz perdeyi takacağınız yerin ölçüsünü dikkatlice almanız gerekmektedir.

 


Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

 

Dikeceğiniz perdenin ölçüsünü almak için düz bir model mi yoksa katlamalı bir model mi seçtiğiniz çok önemlidir. Perde ölçüsünü korniş üzerinden alacaksanız, kornişin enini 2,5 ile çarpmanız yeterlidir. Ancak tülün farklı bir duruş arıyor veya daha fazla pileli olmasını istiyorsanız o zaman 3 ile çarpabilirsiniz. Perdenin yüksekliğini ölçerken iki farklı nokta kullanabilirsiniz. Bu noktalardan biri korniş hizasından yere kadar olan çizgidir. Diğeri ise korniş hizasından pencere üstüne kadar olan çizgidir. Perdeyi asacağınız yerin ve perde modelinin özelliklerine göre boyutuna karar verebilirsiniz. Desenli bir perde seçtiyseniz ve desenin daha iyi görünmesini istiyorsanız, pencerenin enini 3 ile çarpabilirsiniz.

 


Perde Dikimine Nereden Başlanmalıdır?

 

Kumaşınızı seçtiniz, modelinize karar verdiniz ve ölçüsünü aldıysanız artık dikme işlemine başlayabilirsiniz. Perdenin sağlam olması için en kısmından 4’er santim yan dikiş yapabilirsiniz. Bunun için 1 santim kıvırma payı bırakmanız yeterlidir. Perdeyi dengede tutması için kenarlarından birkaç santim pay bırakmanız daha iyi bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Kenar ve eninden bırakacağınız payları hazırladıktan sonra dikiş makinesine geçebilirsiniz. Perdeye vermek istediğiniz kıvrımları bozmadan, düz bir şekilde dikiş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014